X

En iyi 5 WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi Nedir?

WordPress site analizi yaptıktan sonra karşınıza optimize resim uyarısı geliyorsa aşağıdaki eklentiler tam olarak sizin için. Sitenin açılma hızı başta olmak üzere birçok durumda internet sitenize yarar sağlayacaktır. Optimize edilmemiş olan resimler, sitenizin daha da yavaş açılmasına sebep olur. Resimlerinizi optimize etmeyi tavsiye ediyoruz.

1.Compress JPEG & PNG images

WordPress adına yapılmış en iyi resim optimize eklentileri arasında kesinlikle yer verilmesi gereken Compress JPEG & PNG Images eklentisi, aynı zamanda WordPress adına resim optimizasyon eklentileri arasında dünyada sıralama da en çok indirilen eklentilerden biridir. Bu eklenti tinyjpeg.com ve tinypng.com sitesindeki WordPress için uyarlanan sürümüdür. Eklenti resimlerini en iyi şekle getirirken iyi kalitede ve en iyi şekilde optimize edilen resimlerle birlikte sunmasıyla ön plana çıkmaktadır. Eklentiyi kullanmak adına, eklenti kurulumunu gerçekleştirdikten sonra eklentinin belirttiğine göre bir “API Key” almanız gerekir.

2.ShortPixel Image Optimizer

Resim optimizasyon eklentileri arasındaki en çok fotoğraf türünü destekleyen eklentilerden birisidir. Eklenti sayesinde ise JPG, PNG, GIF, PDF, WebP biçimli resim türlerini optimize edilir. Kullanımı diğer eklentilere göre daha kolay ve hızlıdır. Ücretsiz üyelik seçeneği sayesinde ayda 100 resim olmak üzere resimleri sıkıştırabilirsiniz. Aylık limitlerle birlikte eğer yetersizse eklentinin ücretli versiyonunu kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

3.Smush Image Compression and Optimization

Resim optimizasyon eklentileri arasındaki kullanımı en kolay, en basit eklentilerden birisidir. En büyük 2 MB boyutundaki resimleri optimize edebilen bu eklenti sayesinde en fazla 50 resimle birlikte yine maksimum 32 MB optimize edebilir. Bu limitlere gelindiği zaman artık resim optimize edemeyecek durumuna geleceksiniz ve eklentinin ücretli lisansını alabilirsiniz.

4.Imagify Image Optimizer

En iyi resim optimizasyon eklentileri arasındaki diğerlerine göre en beğenilen eklentilerden birisidir. Ücretsiz sürümünde ise maksimum 2 MB boyutundaki 50 MB’a kadar resimlerinizi optimize edebilir ve bu sınır içerisinde birçok kullanılan web sitesi için oldukça yeterli olmaktadır. Yine lisansı parayla almak zorunda kalabilirsiniz.

5.EWWW Image Optimizer

WordPress aslında resim sıkıştırma eklentisi adına mükemmel bir seçenektir Kullanımı oldukça basit ve yüklediğiniz resimleri otomatik biçimde optimize eder. Güzel özelliği ise önceden yüklediğiniz resimleri de toplu biçimde bile sıkıştırabilir, optimize edebilirsiniz. Diğer WordPress eklentileri arasından oluşturulanları da optimize edebilir ve medya kitaplığı sayesinde klasörlerinizin dışında saklayabilirsiniz. Eklentiyi kullanmak için üye olmak ya da başka bir hesap gerektirmez; ancak ek özellikler ücretsiz satın almak için API adreslerine kaydolabilirsiniz.

Kaynak:"https://www.natro.com/blog/en-iyi-5-wordpress-resim-optimizasyon-eklentisi/"

Top